4 бабини рецепти за разширени вени
Разширени вени е състояние, което доста хора имат, за съжаление – и в България. Обяснено най-просто, то представлява вариация на т.нар. хронична венозна болест (ХВБ), представляваща прогресираща болест на вените. В медицината се нарича варикоза или варикозни вени.
Варикозата може да се появи на различни места по тялото, но най-често се среща в краката. И по-конкретно – повърхностните венин. Голям проблем е, че много често лечение се търси едва тогава, когато заболяването е достигнало по-напреднал стадий на развитие. Според някои статистики, около 30-40 процента от българите страдат от някаква форма на разширени вени. При жените честотата е по-голяма, сравнено с мъжете.
Съветът на Hubavajena.bg: Не пропускайте да последвате линка и да изпробвате страхотната тинктура от конски кестен за по-добро кръвообращение и разширени вени.
Има различни симптоми на варикоза, често оставащи невидими за пациента. Сред тях са дискомфорт в крайниците, тежест, болка и парене, оток, сърбеж, спазми и мускулни крампи. Има обаче и симптоми, които са видими – появата на изпъкнали участъци на вените или разширени кръвоносни съдове. Може да се забележи и паякообразна мрежа от разширени вези със син, червен или виолетов цвят.
Какви са причините за поява на варикоза?
Най-често срещаното обяснение за наличие на разширени вени са определени възпалителни процеси. Медицината е установила, че има определено рискови фактори за възникване на варикозата. Сред тях можем да посочим:
- Напреднала възраст на пациента;
- Затлъстяване;
- Наследственост;
- Бременност;
- По-продължително стоене в права или седнала позиция;
- Уседнал начин на живот и никакво спортуване;
- Употреба на цигари;
- Артериална хипертония;
- Неподходящи дрехи и обувки;
Какъв тип лечение може да се приложи при разширени вени?
Доста пациенти разчитат на средства за лечение, за които са прочели онлайн или са им били препоръчани от приятели и познати. Някои изпробват крем за разширени вени, докато други опитват да носят дори специални чорапи за разширени вени. В екипа на нашата медия няма медицински лица, поради което не бихме се наели да ви съветваме кое работи и кое не. По-скоро бихме ви посъветвали да се консултирате със специалисти.
Прочетете още: Стара рецепта за разширени вени, която върши работа
В интернет сме попадали на какви ли не информации, включително за „вълшебно“ турско лекарство за разширени вени. Най-добре е обаче да не се опитвате да експериментирате, а да се доверите на професионалисти.
Ние все пак ще ви запознаем с четири бабини рецепти за разширени вени, които нашият народ е запазил във времето. Не можем да ви обещаем, че те ще свършат работа. Но нищо не пречи да ги изпробвате и да проверите сами дали ще ви бъдат полезни.
Съветът на HubavaJena: Изпробвайте качествените препарати и билки, които биха могли да ви помогнат при разширени вени. Последвайте линка и разгледайте предложенията на Ревита – там качеството е без аналог.
Бабини рецепти за разширени вени
И така, стигаме до есенцията на нашията статия. Тук ще ви запознаем с определени бабини илачи и народни рецепти, които можете да пробвате при варикоза. Надяваме се, че те ще ви помогнат и ще облекчат състоянието ви.
Рецепта 1 – отвара от конски кестен, лайка и коприва
Пригответе си следните продукти: кора от конски кестен, цвят от лайка и коприва. Смесете ги в равни количества, като приблизително са ви нужни около 10 грама от всяка една съставка. Когато ги смесите, добавете 3 литра вода. Поставете ги да се сварят и варете един час.
Когато отварата е готова, прецедете я и поставете във ваничка. Там трябва да потопите краката си. Оставете ги да се киснат около половин час. За по-ефективна процедура, след това сложете компресионни чорапи.
Рецепта 2 – мехлем от масло и чесън
Пригответе си една глава чесън. Натрошете го хубаво. След това чесънът се смила на ситно ренде. Когато сте приключи с това, чесънът следва да се смеси с два пъти повече масло. Разбъркайте добре. Целта е да се получи смес, която наподобява мехлем.
След като вече сте получили въпросната смес, време е да я вкарате в употреба. Нанесете я върху зоните, където имате варикоза. След това увийте с превръзка и шал. Целта е да загреете проблемното място. Нашата препоръка е да правите тази процедура преди лягане. Така мехлемът ще има възможността да „работи“ цяла нощ. Измийте го на сутринта. Когато говорим за домашен крем за разширени вени, тази опция е наистина страхотна.
Рецепта 3 – настойка от каланхое и алкохол
Когато говорим за разширени вени, лекарства има всякакви. Понякога обаче е добре да пробваме и домашни рецепти, като например тази наслойка. Тук използваме листата на растението каланхое. Пригответе си буркан с вместимост от 1 литър, като наполовина го напълнете с листа от каланхое. Следващата стъпка е да го запълните догоре, използвайки санитарен алкохол. Гледайте да е поне 70% концентрат. Бурканът го затворете, а след това го поставете на тъмно да престои две седмици (14 дни). Всеки ден не забравяйте да го разклащате поне по един път.
Когато настойката е готова, мажете краката си всяка вечер – отново преди лягане. Използвайте сместа до момента, в който сте постигнали желания ефект. Не забравяйте, че не съществува магичен лек за разширени вени. Но винаги можете да си помогнете сами, стига да имате желание.
Рецепта 4 – отвара от лозови листа
Стигаме и до още един домашен крем за разширени вени, който всеки може да си приготви. Тук трябва да си набавите 50 грама лозови листа, което не е никак трудно. Сложете ги в около три литра вряща вода. Когато ги махнете от огъня, оставете ги да киснат в продължение на около няколко часа.
Когато отварата ви е готова, затоплете я до желана от вас температура. След това я сипете във ваничка за крака. Потопете краката си във ваничката и ги дръжте там около 15-20 минути. Повтаряйте цялата процедура, докато не останете доволни от постигнатия резултат.
Какво друго можем да пробваме?
При варикоза могат да се опитат различни неща, сред които: швейцарски чорапи за разширени вени, руски крем за разширени вени, лечение на варикоза с билки и т.н. Информация в интернет можете да откриете много, но както вече ви посъветвахме – най-добре е да си направите консултация с медицинско лице.